تماس با ما نقشه سایت سیستم RSS
ایزو 45001-سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلیISO45001- سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
 روزانه 6300 نفر در اثر حوادث و بیماری های شغلی از بین می روند که سالانه حدود 2.3 میلیون نفر برآورد می شود. بار صدمات و بیماری های شغلی هم برای کارفرمایان و در ابعاد گسترده تر اقتصاد قابل توجه است که در نتیجه منجر به ضرر و زیان ناشی از بازنشستگی زودرس، غیبت کارکنان و افزایش حق بیمه افراد خواهد شد.
 در راستای مبارزه و حل این مشکل سازمان ایزو (ISO)  استاندارد جدیدی را معرفی می کند. ایزو 45001- سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی- به سازمان ها کمک می نماید تا بار این صدمات را از طریق فراهم کردن چارچوب کاری جهت افزایش ایمنی افراد،  کاهش ریسک های محیط کار و ایجاد یک شرایط کاری بهتر و امن تر در تمام دنیا کاهش دهد. این استاندارد هم اکنون توسط کمیته کارشناسان ایمنی و بهداشت شغلی در حال تدوین می باشد و از رویکرد های کلی سیستم های مدیریتی نظیر ISO14001 و ISO9001 پیروی می کند. همچنین این استاندارد از سایر استاندارد های بین المللی در این زمینه نظیر OHSAS18001 و سایر استاندارد های ملی و استاندارد های سازمان جهانی کار (ILO) و انجمن ها ی مربوطه کمک خواهد گرفت.
 برای چه کسانی است؟
 ایزو 45001 جهت کاربرد برای هر سازمانی فارغ از اندازه یا ماهیت کاری قابل استفاده است و می تواند با سایر برنامه های ایمنی و بهداشت نظیر سلامتی و تندرستی کارگران یکپارچه شود. همچنین این استاندارد بسیاری از الزامات قانونی در این زمینه را پوشش دهد.
 چه زمانی این استاندارد در دسترس خواهد بود؟
 اکنون پیش نویس اولیه این استاندارد (DIS) در دسترس است. پیش نویس نهایی استاندارد (FDIS) در ماه می 2016 در دسترس خواهد بود و نهایتا زمان چاپ استاندارد اکتبر 2016 پیش بینی می شود.
شاخه مطلب
 
دوشنبه 2 آذر 1394 - 15:27:04|مطالب ویژه |  نسخه مناسب برای چاپ

         اخبار تازه :
مقالات